ריטלין

תרופה לטיפול בהפרעות קשב וריכוז.

הפרעת הקשב והריכוז קשורה לפעילות נמוכה של האונה הקדמית בהעברת מידע חשמלי במוח, כאשר האחראי העיקרי על העברה זו הוא חומר כימי בשם דופאמין שהוא מוליך עצבי במוח. המוליך עצבי (נוירוטרנסמיטר שהוא מולקולה העוברת בין תא עצב לתא מטרה) . מולקולות אלה יוצאות מתא עצב כתוצאה מהיווצרות פולס חשמלי בגוף התא, עוברות במרווח המצוי בין התאים, מגיעות לתא היעד ומשנות את המצב החשמלי בתא . הדופמין מעורב בתפקודים חשובים כגון תנועה, קשב, למידה וקבלת החלטות ולכן אם יש מחסור בדופמין, נראה קשיים או הפרעות בתחומים אלו.

הריטלין פועל על מערכת העצבים המרכזית, ובעוד על־פני השטח נדמה שהוא מרגיע, למעשה, ברמה המוחית, הוא פועל באופן הפוך, כלומר, מעורר. החומר הפעיל בריטלין, מתילפנידייט, מעלה את רמות הדופאמין במוח ובכך מתקן את חוסר האיזון הכימי באונה הקדמית.

סוגי ריטלין

קיימים שונים של ריטלין שנועדו כדי להתאים לכול אדם את הטיפול המתאים לו. ההבדל בין הסוגים השונים הוא משך זמן ההשפעה ואופן שחרור החומר בגוף.ישנם כדורים הפועלים למשך זמן קצר והחומר הפעיל שבהם משתחרר בקצב מהיר, יחסית לכדורים, שמשך ההשפעה שלהם ארוך יותר אולם פעילות שחרור החומר הפעיל בתרופה הוא איטי יותר (מושהה). השפעת הכדור גבוהה יותר ככול שהחומר משתחרר מהר יותר .

דוגמאות לסוגי הריטלין המושהה הם:

קונצרטה,ריטלין LA ,וריטלין SR.

 

עם התגית: , , , , , , , ,
פורסם ב-מילון מונחים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

להזמנות, התייעצות,
ולכל שאלה - נשמח לפנייתך
בטלפון 052-3662521
או באמצעות הטופס »»