אימון אישי לילדים

אימון אישי לילדים

חיי היומיום של הילד מלאים חוויות ואתגרים, אך לא תמיד נמצאים ברשותו הכלים המתאימים להתמודד איתם באופן טוב ונכון.
מסגרת האימון האישי באה להעניק לילד את אותם כלים תוך שהיא מחזקת ומעצימה את כישוריו ומיומנויותיו בתחומי החיים השונים ומקנה לו ולהוריו מסגרת למידה, ליווי ותמיכה המותאמת לצרכיהם הייחודיים.

בתהליך האימוני אני מאפשרת לילד להביא ליד ביטוי את הצדדים החזקים באישיותו ובכך להתמודד עם הנקודות הפחות חזקות. הילד מקבל כלים להעצמה אישית, חיזוק הבטחון העצמי, חיזוק האמונה בעצמו ובהשפעתו על סביבתו, יכולת להביע עצמו ולתקשר באופן טוב ואפקטיבי עם הזולת, ועוד…

אימון אישי לילדיםבאימון האישי לילדים אני נעזרת בכלים הקרובים לעולם הילדים – משחקים, קלפים, סיפורים ושירים, המאפשרים לי להגיע עם הילדים לתוצאות מצוינות ולהעלות את המודעות שלהם לדברים המונעים מהם להתקדם ולהצליח, או מקשים עליהם להתמודד עם אתגרי היומיום.

בתהליך האימוני אני מעניקה מכלול של כלים ותמיכה לילד, להורים ובמידת הצורך גם לצוות החינוכי המלווה.

משובי הסיכום ומכתבי התודה מעידים כי שיטת "משעולי הצלחה" מאפשרת להשיג שינויים משמעותיים אצל ילדים במגוון תחומים ונושאים.

אימון אישי לבני נוער

האימון האישי לבני הנוער מותאם לקשיים והאתגרים היחודיים האופיינים לשכבת גיל זו.
בני הנוער מגיעים לאימון במטרה לחזק ולשפר יכולות ומיומנויות, ולרכוש כלים ויכולות שיאפשרו להם להתמודד בצורה מיטבית בתחומי החיים השונים.

אימון אישי לבני נוערחיזוק הבטחון העצמי, שיפור מצב חברתי וכישורים חברתיים, אתגרים לימודיים, יחסים עם ההורים.. הם רק דוגמא לחלק מאותם נושאים בהם עוסק האימון האישי לבני הנוער. במהלך האימון מוקנים לבני הנוער כלים פרקטים וברי יישום המהווים בסיס ליכולתו של המאומן להתמודד עם מגוון מצבים ואירועים.

בדומה לאימון אישי למבוגרים גם באימון האישי לבני הנוער התהליך ממוקד מטרה, תוך בדיקה ובחינה של אירועים וחוויות מחיי היום יום שלו, במטרה ללמוד כיצד בעזרת שינוי נקודת מבט ניתן לבחור בדרך הפעולה שתוביל אותו להשגת התוצאה הרצויה.
שינוי נקודת המבט מאפשר למתאמן ללמוד כיצד באפשרותו לבחור ולהוביל סיטואציות בחייו, ובכך להשיג שליטה על המתרחש בחייו ולהתמודד באופן טוב יותר עם קשיים ובעיות בהם הוא נתקל.

אימון משולב

בכל אימון שותפים ההורים במפגש הפתיחה ומפגש הסיום של התהליך האימוני, תוך שהם מדווחים ומעודכנים לאורך התהליך.
האימון המשולב הוא אימון המאפשר להורים להיות שותפים ולקחת חלק פעיל בתהליך האימוני עצמנו ובכך לעזור לילד להשיג תוצאות טובות ומבוססות יותר.

במסגרת האימון המשולב מגיעים גם ההורים לפגישות אימון בהן הם לומדים כלים ומיומנויות אשר מאפשרים להם לתת מענה ותמיכה לתהליך האימוני של הילד – ובכך נהנה הילד מהמשכיות וביסוס הכלים אותם הוא רוכש גם מחוץ למסגרת האימון עצמו, ואיתו מרוויח התא המשפחתי כולו מיומנויות חדשות ומעצימות.
לשילוב ההורים בתהליך האימוני חשיבות רבה ותרומה משמעותית להשגת מטרות האימון.

להורים הנמצאים לעיתים בקשיי תקשורת עם ילדיהם, קיים קושי ליישם בעצמם את עקרונות האימון. אימון משלב ילד-הורה מאפשר לבדוק את החלק שלהם במצב, לראות מה היו צריכים לעשות אחרת, ולשתף את הילדים במחשבות ובתובנות שהגיעו אליהם.

אימון קבוצתי

אימון קבוצתיאימון קבוצתי הוא סדנא אימונית לעד 5 ילדים. יש בחוויית האימון בקבוצה שמחה, קרבה בין אישית, אנרגיה וחיוניות, המגבירות את עוצמת האימון ומעוררות את החושים. חוויית האימון בקבוצה מפעילה את המערכות שלנו בכל הרמות ומאפשרת תוצאות מפתיעות ומשמעותיות.

~ ~ ~

לפרטים נוספים, התיעצות, קביעת פגישה, וכל שאלה – אני כאן לרשותכם »»

שלכם,
זוהר מור.

פורסם ב-אבן זוהר אימון אישי