סיכום השקה לספרי- אבני הכוחות של הדר

תצוגת הספרים בהשקה

תצוגת הספרים בהשקה

20.2.18 מסיבת ההשקה לספר הילדים "אבני הכוחות של הדר"- שכתבתי ואיירתי. גללו מטה לפירוט דברי המברכים…

תודה ל עורכת ומפיקה באולפני וידאו רמת יוחנןעל הסרטון הבא:

מכיוון שלא תעדתי בצילום וידאו את הערב המקסים- ההשקה לספרי הראשון לילדים שחזרנו במילים את מה שהיה שם.

בפאב היפה והמעוצב חיכו לקהל המשתתפים מבריקים וצבעוניים בערימה מסודרת הספרים החדשים. על כל השולחנות היו אבני זוהר יפות לקישוט והשראה. כיבוד ושתייה, מוזיקה טובה ואוירה נעימה.

הטקס התחיל.

ראשון פתח המו"ל של ספרי- חנוך סער – מהוצאת סער- שסיפר על תהליך ההוצאה לאור, על ההכרות עם המחברת (אני) ונתן לנו פרספקטיבה רחבה לתחום הפרסום וההוצאה לאור בכלל וכותבים מפורסמים בפרט. הוא נתן פרגון לספרי שכבר החל להימכר בארץ ומיועד גם להמשך שליחת זרועות לכיוון חו"ל . חנוך אמר לכל הנוכחים: היום הספר בחינם. אני מממן לכם. רק ההקדשה של זוהר מור מחירה 48 ₪.

צחקנו.

שני בסדר הברכות – מזכיר הקיבוץ- אודי פלד. בדרכו הייחודית והמפרגנת, אודי, שכתב כבר 10 ספרים בעצמו, ושסייע לי בהגהה וחריזה של הטקסט בספרי הנוכחי. אודי שם לב לפרטים שאחרים לא שמים לב, הוא ציין שפתח כמה ספרים בערימת הספרים המוצגים וגילה שם הקדשות מוקפדות ייחודיות. כמו כן הוא ציין שבכריכה כתוב שזהו סיפרי הראשון, מה שאומר שיבואו עוד אחריו. הוא פירט את הפעילויות הרבות שאני עושה עם אבני הזוהר, ובעיקר עוזרת לאנשים רבים.

שלישית- אני עצמי

הודיתי לכל השותפים לדרך שלי- משפחתי וחבריי, חברותיי, מעגלים חברתיים… דברתי על איך הכל התחיל, איך התגלגל רעיון הספר, מי עזר לי, ואיך הפקתי אותו.

רביעית- אימי היקרה שהתרגשה מאוד. להלן דברייה:

"אמא, קני לי צבעים, כך ביקשת ממני בדרכינו לאחד מטיפולייך בנהריה. קופסת צבעים ובלוק ציור היוו את נקודת הזינוק לתוצר מקסים שהוא ספר לילדים מאויר. ספר שאינך יכול להישאר אדיש להישתקפויות הרגשיות שכל איור בו מבטא. את העצב, השמחה, הפחד וההתמודדות. כי הכוחות שפרצו בך הם בלתי נדלים ועוד נשמע ממך זוהרי שלי. עקבתי אחרי התהליך שהוביל אותך להפקת הספר והגעתי למסקנה שהגירוי המרכזי בו הוא שילוב של כישרון לציור עם דגש לצבעים והבנה רגשית של הגיל הרך. התיאוריה שבנית ושנתנה לך כוח אדיר שפרץ לכל הכיוונים החל מריצה וחיפוש אחר אבנים ועד סדנאות ובסופו של דבר הספר.  תמיד היית מיוחדת בכיווני החשיבה והעשייה והיום הוכחת לנו שגרסתי נכונה. מאחלת לך שהשמיים יהיו הגבול ותמשיכי הלאה הלאה … בעזרת הכוחות שבהם התברכת".

אוהבת אמא.

יהודה טל – חבר קיבוץ (שותף לדרך מהצד)

שיחזור דברים שנאמרו בעלפה:

"מלכתחילה היה ידוע שזוהר היא בחורה עתירת כישרונות: מורה נערצת, קואצ'רית מוערכת, כותבת כשרונית וציירת ומעצבת מרשימה.

אבל כל שלל הכישרונות לא יכלו להוות תריס בפני הפורענות, שכן כל אחד מאתנו עלול להיקלע לצרות ומצוקות. ואכן כאשר נחתה על זוהר המחלה הארורה נאלצה היא לחפש דרכים להתמודדות עם הצרה, כפי שכל אדם חייב לעשות במצב קשה כזה. וזוהר אכן מצאה את הדרך המקורית, שהיא דרך האבנים, מבלי שאפילו ידעה שהמסורת היהודית מייחסת לאבנים סגולות חשובות. כבר בתנ"ך אנו מוצאים אבנים עם סגולות והרעיון ממשיך עם המשנה, התלמוד וחז"ל ואפילו עגנון, שכבר הוזכר, מספר על אבנים המפיקות ניצוצות קדושה. כל זה נכון כמובן כאשר בעלי הדבר מוצאים בתוכם את הכוחות הנפשיים להפיק מאותם אבנים את אותן סגולות מופלאות. וזוהר אכן השכילה לפתח נושא שלם ומורכב מאבנים פשוטות. כבר הכיתובים שעל גבי האבנים מצביעים על הכיוונים החיוביים של אהבה, יופי, יצירתיות, שיתוף ועוד. אבל זוהר לא עצרה בהיבט האמנותי. מתוך גיוס מכלול כישוריה הפכה זוהר את נושא האבנים למכשיר חברתי – אנושי שביכולתו להפעיל אנשים להתמודדות עם בעיותיהם ולסיוע לזולתם.

והמסר שמשדרת זוהר לכולנו הוא בעצם מעבר לנושא האבנים כשלעצמו. זוהר אומרת לנו שבכל אחד מאיתנו גנוזים כוחות נפשיים שביכולתנו למצותם ולהפיצם. ולכן אנו מודים לזוהר על תובנותיה ומאחלים לה שתמשיך להפיץ ולהפעיל את מישנתה לזולתה, כפי שהיא עושה בצורה בה מופלאה".

יהודה טל

ויוי (אביהו) גלעד- שהיה  בעבר מנהל ענף היזמויות האישיות בקיבוץ ובינהן אני.

ויוי ציין את דרכנו המשותפת כשהגעתי לפני כמה שנים לענף היזמויות העסקיות בקיבוץ והוא היה המנהל. סיפר על הניצוץ בעיניים שמלווה את הדרך שלי. ואמר "התרגשתי לראות את זוהר והמקום אליו התקדמה והגיעה. אני עוקב, נפעם ומלא הערכה."

רון בעלי היקר:

רון סיפר על האופי הפעלתני שלי, והעשייה, שהובילו לכתיבת הספר. סיפר על נסיעה שלנו לקפריסין לפני 20 שנה וההבדלים ביני לבינו כבן זוגי. רון מחפש את המנוחה והסתלבט ואני רוצה לכבוש את העולם להתרוצץ ולטייל. כיום אני אוהבת ליצור ולכתוב ולצייר על אבנים עד השעות הקטנות ולפעמים על חשבון ניקיון הבית (ומזל שיש את נסרין המנקה…).

 

אני אוהבת, מחבקת, מוקירה ומעריכה – כל אחד מכם ששותף להתרגשות מהספר.

זוהר מור

מו"ל ההוצאה לאור חנוך סער

מו"ל ההוצאה לאור חנוך סער

 

מזכיר הקיבוץ אודי פלד

מזכיר הקיבוץ אודי פלד

בנאום אישי

הקהל במסיבת ההשקה

הקהל במסיבת ההשקה

הקהל נרגש

הקהל נרגש

זהר גל

זהר גל

 

ניצן נדן

ניצן נדן

ניצן גנץ

ניצן גנץ

עם התגית: , , , , , , , , , ,
פורסם ב-אבן זוהר, בלוג אבן זוהר, כללי, מאמרים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s