מה הקשר בין אבן כוחות ובין אוביקט מעבר?

מה הקשר בין אבן כוחות ובין אוביקט מעבר- 'חפץ מעבר" (שזהו השם השני).

זוהי יצירתיות ובריאות הנפש, מה שנקרא יצר החיים.

כשמדובר על חפץ מעבר (רך בדרך כלל, כי אליו נצמד התינוק) הוא מספק לו נחמה, עידוד, רגיעה ושלווה.

לפי פרשנות פסיכולוגית רווחת אובייקט המעבר מאפשר לילד לשמור על פנטזיית הקשר התמידי עם הדמויות העיקריות בחייו- הוריו, ויניקוט התייחס לאובייקט המעברי כמרחב רב-ערך, לכל אורך החיים. הוא מאפשר מרחב פוטינציאלי בו מתקיים 'משחק', אינטראקציה עם העולם, גם דרמטית וגם משחקית ובחיים הבוגרים, מקבל משמעות.

דונלד וויניקוט – WINNICOTT נחשב כיום לפסיכואנליטיקאי המצוטט ביותר, הנקרא ביותר, המוערך ביותר, ומי שכתביו מעוררים חיוך.ומה הופך פריט לסובייקטיבי? המשמעות הייחודית שמקבל הפריט. זאת אומרת הילד צריך ליצור את האובייקט המעברי, לבחור בו, "ולטעון" אותו ברגשות, משאלות ומאוויים.

כך גם ביצירת אבן זוהר (או בשמה השני אבן כוחות)האובייקט המעברי מלווה אותנו, לעיתים מתחילת החיים ועד סופם. הוא גם המציאות וגם הדמיון, מאפשר גם הנאה ומשחק אך גם נחמה והיאחזות ברגעי חוסר שליטה, ויישומים חשובים אלה תורמים להתפתחותו של כולנו. חפץ המעבר, טען ויניקוט, מאפשר מרחב פוטנציאלי מציאותי ודמיוני בעת ובעונה אחת. הוא גם המציאות וגם הדמיון, מאפשר גם הנאה ומשחק אך גם נחמה והיאחזות ברגעי חוסר שליטה,. לפי ויניקוט, מרחב פוטנציאלי ימשיך להתקיים בנפשו של המבוגר, ובו הוא יוכל לשחק, לפנטז וליצור ולהנות מחוויית יצירה.

יש לכך חשיבות של מרחב פוטנציאלי לביטויו של העצמי האמיתי ומכאן ליצירתיות ולבריאות הנפשית.יש ילדים המעניקים לחפץ שם ואף מספרים לו סיפורים. האבן שיצרנו, כמו אובייקט המעבר מאפשר לפתח התייחסות סמלית לסיטואציות החיים והיא מהווה בסיס ליצירתיות ולמשחק, ולהנאה מכל התופעות שנמצאות באזור הדימדומים שבין מציאות ודמיון.

לפרטים על הקורס הדיגיטלי – אבן זוהר הכוח בידיים שלי, ניתן להשאיר תגובה או לצלצל 0523662521מחיר נוח לזמן קורונה😊

פורסם ב-כללי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

להזמנות, התייעצות,
ולכל שאלה - נשמח לפנייתך
בטלפון 052-3662521
או באמצעות הטופס »»